Charlie Wurz ovládl šampionát na Novém Zélandu

Doba čtení: 2 minuty

Ačkoliv v Evropě panuje stále zima, u protinožců se již čile závodí. Na Novém Zélandu odstartovala Formula Regional Oceania Championship (FROC), což je nově vzniklá regionální formule pokrývající tuto část světa. FROC nahradila oblíbený šampionát Toyota Racing Series, který svého času vyhráli například Lance Stroll, Lando Norris nebo Liam Lawson. S trochou nadsázkou se pak dá říci, že neexistuje „kiwi driver“, jenž by touto sérií neprošel. Novozélandská scéna stojí v pozadí pozornosti Evropanů, a tak v záplavě neznámých jezdců na startovní listině vyčnívalo jedno jméno: Charlie Wurz.

Syn slavného otce

Charlie Wurz je jezdec, jehož netřeba sáhodlouze představovat, neboť je synem rakouského ex-pilota F1 Alexandra Wurze. Letos devětačtyřicetiletý táta Alex debutoval v královně motorsportu v roce 1997, kdy nahradil na tři víkendy svého krajana Gerharda Bergera. V té době se už mohl pyšnit vítězstvím ve slavném závodě 24 hodin Le Mans. Během následujících deseti let posbíral v „ef jedničkách“ 69 startů a připsal si druhé vítězství ve známé čtyřiadvacetihodinovce. Synek Charlie tak má po kom dědit talent, přestože jeho dosavadním maximem byl titul ze zimního šampionátu F4 SAE. O samotném pilotovi jsme již psali v článku „Známá jména ve formulích„.

Šampionát používá vozy Toyota FT-60

Průběh sezony

Sezona začala v polovině ledna v Cromwellu a Charlie Wurz nenechal nikoho na pochybách, že bude patřit k favoritům na titul. V úvodním podniku obsadil dvě druhá místa a v prostředním závodě skončil čtvrtý. Nejlepší výkon pak předvedl v druhém závodním víkendu v Teretonga Parku, kdy předvedl perfektní start a v prvním kole závodu předjel polemana Calluma Hedgea na vnější straně. Wurz a Hedge si vytvořili obrovský náskok před třetím Jacobem Abelem z USA, jenž měl za sebou vláček formulí vedený britským jezdcem Joshem Masonem. Charlie zvítězil v prvním a třetím závodě a ujal se vedení v šampionátu. Po matném výkonu na okruhu Chrise Amona se radoval z vítězství ještě ve druhém závodě v Hampton Downs a celou sezonu zakončil triumfem v posledním závodě v oblíbené destinaci Taupo. Celkové výsledky mu zajistily titul šampiona se ziskem 343 bodů před druhým Callumem Hedgem (329 bodů) a bronzovým Jacobem Abelem (265 bodů).